Zateplení stropu

Úvod Stavební práce Zateplení Zateplení stropu

Ceny energií stále rostou a unikající teplo vás vychází zbytečně draho. Tomu lze ale jednoduše zabránit. Tepelná izolace stropů udrží teplo v místnosti a vy se tak každoročnímu zdražování energií můžete jenom smát.

Zateplení stropu je nejúčinnější metodou proti úniku tepla. Zateplujeme strop mezi obytným prostorem a nevytápěnou půdou, ale také mezi zmíněným obytným prostorem a sklepem. Existuje několik variant, jak tohoto efektu docílit, vždy společně vybereme tu nejlepší možnou cestu pro váš dům, chalupu či byt.

Tepelná izolace stropů

Před každou prací zjišťujeme tloušťku a skladbu střechy, na základě čehož zvolíme vhodný materiál pro zateplení. Současné normy stanovují dvě hodnoty – požadovanou a doporučenou. Čím nižší je naměřená hodnota, tím lepší tepelně izolační vlastnosti konstrukce má. Zmíníme také, že tloušťka izolace se pohybuje řádově v rozmezí 20–24 cm.

Kontaktujte nás

Pokud plánujete ušetřit na energiích, je zateplení stropu jednou z cest, jak zbytečně nevyhazovat peníze oknem. Rádi vám s tím pomůžeme. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.