Rekonstrukce půdních prostor

Úvod Rekonstrukce Rekonstrukce půdních prostor

Stará půda dýchá jistým tajemnem a poskytuje skvělé útočiště pro děti, které tam objevují tajemství časů minulých. Léta odkládání nepotřebných věcí a oblečení, které už nikdo nosit nebude, si však vybírá svou daň. Možná existuje lepší využití pro tak velký prostor než jen na hromadění věcí. Nebo v tom lepším případě k sušení prádla.

Romantické představy o tajemství staré půdy někdy prostě musí jít stranou, aby se prostor využil přeci jen o něco efektivněji. Jde o prakticky nevyužitý prostor, který může místo úložiště věcí, sloužit přímo vám.

V prvé řadě je třeba zhodnotit, jestli se daná půda vůbec pro přestavbu hodí. Není příliš nízká? To by majitelům neposkytovalo příliš komfortu… Pokud však společně vyhodnotíme místo jako vhodné k rekonstrukci půdních prostor, může začít celý kolotoč prací, na jehož konci bude plně obyvatelná a funkční půda.

Budete tak mít k dispozici množství dalších místností, které vás ve výsledku vyjdou na méně peněz, než kdybyste k domu přistavovali nástavbu.

Navíc ani o onu romantičnost půdy nepřijdete – vždyť střešní okna, zkosené stěny a celá ta podkrovní atmosféra působí velmi útulně.

Zateplení půdy je nezbytné

Při úpravě půdy je třeba dát pozor na kvalitní tepelnou izolaci – půdní prostory nebyly původně k bydlení určeny a s izolací se tam tedy příliš nepočítalo.

Nechcete-li přijít o specifický vzhled půdní vestavby, určitě věnujte zvýšenou pozornost také výběru obložení. Obložení je to, na co budete každý den koukat, proto si pořádně rozmyslete, jak chcete, aby na vás výsledek působil.

Kontaktujte nás

Se všemi stavebními pracemi na půdních vestavbách v Brně a okolí vám pomůžeme a rádi zodpovíme i vaše specifické dotazy.