Montáž podlahového topení

Úvod Stavební práce Montáž podlahového topení

Podlahové vytápění patří mezi plošné systémy vytápění. Na rozdíl od radiátorů, které se montují na stěnu nebo jsou volně stojící, podlahové vytápění pracuje s celou plochou podlahy. Díky velké otopné ploše může být teplota proudící vody nižší než u běžných radiátorů. Jedná se o ideální řešení u tepelných čerpadel nebo solární tepelné energie. Místnost rovnoměrně ohřívají teplovodní trubky položené pod podlahou.

Podlahové vytápění v domě

V zásadě se rozlišují mokré a suché systémy: Zatímco u mokrého systému leží topné trubky přímo v potěru a jsou jím uzavřeny, u suchého systému jsou uloženy v izolační vrstvě, která leží pod podlahovou krytinou. V novostavbách se obvykle používá mokrý systém, protože jednak se podlaha pokládá poprvé, a instalace topného systému je proto jednoduchá a poměrně levná. Výhodou je přenos a akumulace tepla přes topnou stěrku. Ve starých a modernizovaných budovách by naopak instalace mokrého systému vyžadovala velké úsilí a náklady, což se obvykle vyplatí pouze v případě zásadní rekonstrukce. Proto jsou zde nejlepší volbou suché systémy, ve kterých jsou topné trubky uloženy přímo pod podlahovou krytinou v takzvaných suchých potěrových deskách.

Pokládka podlahového vytápění

Jsme specialisté na podlahové vytápění. Vložte v nás svou důvěru a využijte montáž podlahového topení Brno a okolí. Vše pro vás navrhneme, přivezeme a realizujeme. Pro více informací o podlahovém vytápění nás neváhejte kontaktovat.